ciekawostkikrótka piłka

Apple przejęło firmę z sektora Augmented Reality

Nadgryzione jabłko to bodaj ostatni z symboli liderów branży mobilnej, który wciąż nie pojawił się na żadnym urządzeniu otwierającym wrota do wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Większość ostatnich wycieków sugeruje, że ten stan rzeczy jednak się wkrótce zmieni, a kolejny sygnał w tej sprawie wysłał sam amerykański gigant, który przejęcia niemieckiej firmy Metaio, określającej się mianem „pioniera rynku augmented reality”.

Nowy nabytek giganta z Cupertino powstał w 2003 roku i jak dowiadujemy się z jego strony internetowej, zajmuje się w zasadzie wszystkim co związane z terminem rozszerzonej rzeczywistości. Nieco więcej konkretów znajduje się na oficjalnym YouTubie, gdzie możemy zobaczyć szereg filmików opowiadających o potencjalnym zastosowaniu tej technologii w praktyce. Przykładem może tu być poniższy klip obrazujący pomysły Metaio na wykorzystanie AR w codziennych sytuacjach.

Co oczywiste, Apple odmówiło szerszego komentarza w tej sprawie i udzielił bardzo lakonicznej wypowiedzi na temat zakupu.

Od czasu do czasu Apple dokonuje przejęć mniejszych firm i na ogół nie ujawnia i nie prowadzi na dyskusji na temat celów lub planów związanych z takowymi przedsięwzięciami.

O ile giganci sektora technologii pozwalają sobie czasem na zakupy , wydaje się, że tym razem nie pójdzie on na marne. Biorąc pod uwagę szał na urządzenia spod znaku podrasowanej rzeczywistości, byłoby dziwnym gdyby Apple zignorowało ten coraz istotniejszy sektor rynku. Rozmaite dokumenty patentowe i przejęcie Mataio zdają się tylko potwierdzać tę tezę. Wszystko zdaje się więc składać na to, że w najbliższych miesiącach

Źródło: Engadget.com

podobne treści