biznesnewssmartfony

Apple prosi sąd o uwzględnienie nowszych urządzeń Samsunga

Na froncie bez zmian. Wojna patentowa między Samsungiem i Apple trwa w najlepsze (i chyba nabiera rozpędu). Po tym jak kilka dni temu Samsung wystąpił zwrócił się z wnioskiem do sądu o dodanie do bieżącej sprawy kilku nowych urządzeń Apple (m.in. iPadów), gigant z Cupertino postanowił zrewanżować mu się identycznym – choć może nieco bardziej obszernym – podaniem do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Apple wystąpiło do sądu z prośbą o uzupełnienie listy urządzeń, które – zdaniem firmy – naruszają należące do niej patenty. Są to, kolejno: Samsung Galaxy S III z Androidem 4.1 Jelly Bean, Galaxy Note II, Galaxy Tab 8.9 Wi-Fi, Galaxy Tab 2 10.1, Rugby Pro i Galaxy S III Mini. Bracia Figo-Fagot powiedzieliby zapewne – na bogatości.

Wkrótce – najpewniej w poniedziałek (Apple przywykło do składania podobnych wniosków tuż przed weekendem) dowiemy się czy sąd przychyli się do nadmienionej prośby Cooka i spółki. Pozostało nam tylko poczekać i szczerze współczuć prawnikom zajmującym się na okrągło sporządzaniem tak szalenie nudnych dokumentów.

[Engadget]

podobne treści