newssmartfony

Apple prezentuje iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus

Głównym punktem wczorajszej prezentacji Apple był co prawda jubileuszowy iPhone X, ale Cupertino pochwaliło się nie tylko tym urządzeniem. W Steve Jobs Theater zaprezentowano bowiem także odświeżone wersje ubiegłorocznych smartphone’ów.

Nowe wersje ubiegłorocznych smartphone’ów Apple otrzymały oznaczenia iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus. Od swoich poprzedników różnią się przede wszystkim zastosowaniem szklanej obudowy wzmocnionej stalą oraz nowym, sześciordzeniowym układem A11 Bionic, który zawiera w sobie pierwszy zaprojektowany przez Apple GPU. Szklana obudowa pozwoli na bezprzewodowe ładowanie urządzeń w standardzie Qi.

Urządzenia różnią się od siebie właściwie tylko wielkością ekranu. Mniejsza wersja wyposażona jest w wyświetlacz o przekątnej wynoszącej 4,7 cala, większa ma ekran 5,5 cala. Zastosowana w odświeżonej wersji kamera ma rozdzielczość 12 megapikseli, a w przypadku wersji Plus zastosowano dwa aparaty działające w takiej rozdzielczości.

Oba modele dostępne będą w wersjach z 64 i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ceny mniejszego modelu zaczynają się od 699 dolarów za wersję wyposażoną w 64 GB pamięci wewnętrznej. Za iPhone’a 8 Plus zapłacić trzeba będzie co najmniej 799 dolarów.

podobne treści