news

Apple pracuje nad łączeniem iPhone’ów z komputerami Mac za pomocą NFC

Gigant z Cupertino szykuje system, dzięki któremu iPhone wyposażony w
technologię NFC mógłby przejmować kontrolę nad komputerem Mac. Czas, by Near Field Communication przestała nam się kojarzyć tylko z „elektronicznym portfelem”.

Jak pisze o przygotowywanym patencie Cult of Mac, kiedy iPhone z NFC zostanie sparowany z innym urządzeniem, część profilu użytkownika na komputerze będzie zawierać linki do aplikacji ściągniętych z App Store. Ikony aplikacji pojawią się na zdalnie sterowanym Maku, co nie znaczy, że soft zostanie skopiowany do pamięci komputera. Dopiero kiedy użytkownik otworzy aplikację, zostanie ona tymczasowo wysłana do komputera, by można było z niej korzystać. Będzie usunięta z pamięci Maka, gdy tyko połączenie NFC zostanie zakończone.

Apple pracuje nad funkcją automatycznego zapisywania kopii roboczych działającą w aplikacji. Zachowane pliki byłyby przekazywane do serwerów Apple i przechowywane na koncie MobileMe – jeśli dana osoba korzysta z tej usługi.

Informator Cult of Mac podkreśla, że to tylko jedna z funkcji, nad którymi pracuje Apple i nie ma pewności, czy właśnie to rozwiązanie zostanie wykorzystane. Najprawdopodobniej nie stanie się to w najbliższej przyszłości, tzn. przy okazji premiery nowego iPhone’a. [Cult of Mac]

podobne treści

 • twojastara

  pierwsze było HP. zapowiedziało tego typu link przy okazji najnowszej wersji WebOS – TouchPada i Palm veera

 • dziadek.rafal

  @twojastara
  to super,że „zapowiedziało” ;)

 • dziadek.rafal

  @twojastara
  to super,że „zapowiedziało” ;)