news

Apple pracuje nad gestami w powietrzu i zakrzywionymi ekranami

Kiedyś Apple nadawało kierunek całemu rynkowi smartphone’ów, ale z czasem można było odnieść wrażenie, że dostało pewnej zadyszki. Zatrzymać ten trend miał jubileuszowy iPhone X, a teraz agencja Blooomberg donosi, że Cupertino postawiło sobie za cel powrót do pozycji lidera innowacji. A kolejne iPhone’y mają to umożliwić.

Jak podaje agencja Bloomberg, Apple postawiło sobie za cel zaprojektowanie takich iPhone’ów, które naprawdę wyróżnią się wśród konkurencyjnych propozycji. Wśród pomysłów, które testuje podobno Apple jest sterowanie urządzeniem za pomocą gestów, które jednak wykonywane byłyby w powietrzu, bez konieczności podnoszenia leżącego na biurku iPhone’a. Albo podczas prowadzenia samochodu czy z mokrymi dłońmi. Potencjalnych zastosowań może być bardzo dużo.

Nie należy się jednak spodziewać, że prowadzone obecnie prace w tym zakresie pozwolą na wprowadzenie obsługi takich gestów w tegorocznych urządzeniach. Źródła Bloomberga twierdzą, że Apple będzie gotowe wprowadzić taką technologię na rynek nie wcześniej niż za dwa lata.

Gesty ponad urządzeniem nie są jedyną nowością, którą szykuje Apple. Według agencji Cupertino rozwija także zakrzywione wyświetlacze, które jednak nie będą miały zaokrąglonych bocznych krawędzi, jak w konstrukcjach Samsunga, ale mają one stopniowo zakrzywiać się od góry do dołu. Urządzenia z takimi ekranami miałyby trafić do rąk użytkowników w przeciągu dwóch-trzech lat.

Zdjęcie: Flickr/jasonr611

podobne treści