biznessmartfony

Apple pożegna się z iPhone’ami z 4-calowymi ekranami?

Zaprezentowany w ubiegłym roku iPhone X był pierwszym od kilku lat urządzeniem, dzięki któremu Apple znowu zaczęło wyznaczać trendy jeśli chodzi o smartphone’y. Ale wygląda na to, że już jesienią zostanie on zastąpiony przez nowy model. A ten sam los może podzielić też linia SE.

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu 9to5Mac, Apple planuje zakończyć sprzedaż jubileuszowego iPhone’a już jesienią tego roku. Jest to ruch logiczny, biorąc pod uwagę, że nie będzie dla niego miejsca w ofercie firmy po wydaniu następców iPhone’a 8 i 8 Plus, a oferowanie go w obniżonej cenie mogłoby zaszkodzić sprzedaży nowych modeli.

Jednak pewnym zaskoczeniem jest informacja o tym, że Apple chce zakończyć sprzedaż iPhone’a SE, ostatniego smartphone’a z jabłuszkiem i 4-calowym ekranem. W ofercie Cupertino zastąpić mają go 4,7-calowe iPhone’y 7 i 8, które będą oferowane w trochę obniżonych cenach. Jeśli wcześniejsze trendy w polityce cenowej Apple są jakimś prognostykiem na przyszłość, można spodziewać się, że 7 zostanie wyceniony na około 2 tys. złotych, a iPhone’a 8 będzie o około 500 złotych droższy.

podobne treści