newssprzęt

Apple pokazało garść nowych iPodów

Zgodnie z oczekiwaniami – na wczorajszej imprezie urodzinowej iPhone’a 5 w Moscone Center swoją obecność zaznaczyły także nowe iPody. Konkretnie – świeżutkie, bardzo ładne iPody Nano, nieróżniące się pod prawie żadnym względem od starszego modelu iPody Shuffle i super-cienkie iPody Touch. Oto garść najważniejszych informacji na ich temat.

Z czystym sumieniem możemy chyba pominąć szczegółowy opis nowej odsłony iPoda Shuffle. Wart jakiejkolwiek wzmianki jest może jedynie fakt, że – jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu – ukażą się one na rynku w kilku wariantach kolorystycznych i że trzeba będzie za nie zapłacić około 50 dolarów (2GB). Tyle.

Dużo ciekawiej prezentują się na papierze nowe iPody Nano i iPody Touch, których design w dość oczywisty sposób nawiązuje do charakterystycznego wyglądu… fińskich Lumii. Czyżbyśmy byli świadkami rozpoczęcia nowej wojny? Wątpliwe, ale… nigdy nic nie wiadomo. Pierwsze z nich dysponują nowym, nieco większym, 2,5-calowym wyświetlaczem, wbudowanym modułem Bluetooth, robiącym dziś sporą karierę złączem „Lightning” i bardziej wytrzymałą, powiększoną w stosunku do poprzedniego modelu baterią. Nowa generacja iPodów Nano trafi na półki już w październiku, a do wyboru będzie aż 7 różnych wersji koloru ich obudowy. Cena? Za 16 GB-owy wariant odtwarzacza trzeba będzie zapłacicić około 150 dolarów.

Najnowszy iPod Touch chyba po raz pierwszy w swojej historii przypomina raczej cienkiego iPoda Nano aniżeli nowego iPhone’a. W jego wyposażeniu znajdziemy m.in. 4-calowy wyświetlacz Retina, znany z iPhone’a 4S, dwurdzeniowy procesor Apple A5, 5-megapikselową kamerę, asystenkę Siri, złącze „Lightning” i pozwalającą na około 40 godzin ciągłego odtwarzania muzyki lub 8 godzin nieprzerwanego oglądania filmów baterię. Za 32 GB-ową wersję urządzenia trzeba będzie zapłacić jakieś 300 zielonych.

Któryś szczególnie przypadł wam do gustu?

podobne treści