news

Apple planuje zmianę nazewnictwa iPhone’ów?

Kilka lat temu Apple odeszło od założeń, według których jeden model iPhone’a powinien zadowolić wszystkich użytkowników. Coraz więcej przemawia jednak za tym, że na smartphone’ach z większym i mniejszym ekranem się nie skończy, a co za tym idzie, wprowadzone zostanie nowe nazewnictwo.

Od jakiegoś czasu można znaleźć coraz więcej plotek na temat tego, że Apple pracuje nad bardziej budżetową wersją iPhone’a. Zapewne słyszał je także analityk Guggenheima, Robert Cihra, który sugeruje, że Cupertino może wprowadzić spore zmiany w nazewnictwie swoich smartphone’ów.

Według niego jednak głównym argumentem przemawiającym za całościową zmianą nazwenictwa, jest wprowadzenie jubileuszowego iPhone’a X, którego nazwa w znaczący sposób odstaje od przyjętej wcześniej przez Apple nomenklatury.

Co miałoby się wobec tego zmienić w polityce nazewniczej Cupertino? Według Cihra prawdopodobne jest, że tańsze urządzenia, wyposażone w ekran LCD nazwane byłyby po prostu „iPhone”, bez żadnego wyróżniającego je numeru. Z kolei flagowe urządzenia, następcy iPhone’a X wyposażone w ekrany OLED, utrzymałyby to oznaczenie, ewentualnie z dodaną kolejną cyfrą.

Taki krok nie byłby czymś niezwykłym dla Apple. W końcu jakiś czas temu zrobiło ono dokładnie tak samo w przypadku iPadów, które najpierw zostały nazwane „New”, później „Air” a później zostały po prostu „iPadami”. Ale żeby przekonać się, czy rzeczywiście tak się stanie będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

podobne treści