biznes

Apple pierwszą firmą w historii, której wartość przekroczyła bilion dolarów

W środę, 1 sierpnia, na zamknięciu sesji giełdowej akcje Apple kosztowały niecałe 202 dolary. Dzień później ich cena wzrosła do 207 dolarów. Tym samym Apple stało się pierwszą spółką w historii, której kapitalizacja giełdowa przekroczyła barierę biliona dolarów.

Tim Cook może być dumny. Wzrost nastąpił po publikacji przez Cupertino wyniów finansowych za miniony kwartał. Według szefa Apple, był to „najlepszy czerwcowy kwartał w historii firmy” oraz „czwarty kwartał z rzędu z dwucyfrowym wzrostem przychodów”. I rzeczywiście, sprzedaż iPhone’ów i iPadów wzrosła o 1 procent rok do roku, a przychody wyniosły 52,3 miliarda dolarów, co stanowiło wzrost o 17 procent rok do roku.

To rzeczywiście jest wyjątkowo dobry rok dla Apple i pojawiają się nawet prognozy, które mówią, że w tym roku przychody Apple mogą wynieść nawet 261 miliardów dolarów. Byłby to najlepszy wynik w historii firmy.

Wszystko to przełożyło się na jeszcze większy wzrost zainteresowania akcjami Cupertino, które pozwoliło Apple osiągnąć wczorajszy historyczny wynik.

Zdjęcie: Flickr/jasonr611

podobne treści