sprzęt

Apple patentuje metody produkcji jeszcze cieńszych klawiatur

patent apple

W swoim dążeniu do spłaszczania komputerów Apple szuka nowych sposobów na produkcję jeszcze cieńszych klawiatur. Patent, który ujawnili w tym tygodniu pokazuje, że można zmniejszyć jej grubość, ale co z użytecznością?

Według Apple Insidera, patent zakłada, że pozostanie na podobnym poziomie.

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Apple jest „Single Support Lever Keyboard Mechanism” – system, który pozwalałby zmniejszyć skok klawiszy do 0,2 milimetra. Biorąc pod uwagę już sporą liczbę skarg na klawiatury, nie chce mi się wierzyć, że to może zadziałać.

Patent zakłada, że klawiatura może być wykonana z dowolnego materiału, wyliczając jako potencjalne: szkło, drewno, kamień a nawet “wypolerowany meteoryt”. Naprawdę, naprawdę chcę mieć klawiaturę ze szlifowanego meteorytu.

Inne rozwiązanie proponuje, by klawisze były elastyczne, jak na obrazku u góry, ze sprężystą dźwignią, która ma zapewnić dobre wrażenie podczas pisania. Według patentu miałoby to zredukować dźwięk wydawany przez klawiaturę.

Te pomysły powinny pomóc w produkcji cieńszych klawiatur, ale nie jestem przekonany, czy sprawią, że będzie mi się wygodniej pisać.

[Apple Insider]

podobne treści

 • narkomann

  „Biorąc pod uwagę już sporą liczbę skarg na klawiatury”

  Na jakie klawiatury? Jakieś konkrety? Nie znam klawiatur, na których się lepiej pisze, niż te z produktów Apple – szczególnie genialna jest w MacBook Air najnowszym, cicha i miękka – super.

  • bciszewski

   Też nie rozumiem, o co mu chodzi. Bardzo lubię laptopowe klawiatury i jestem zadowolony z tej w moim Asusie UL, inspirowanej przecież mocno Apple :)

  • xxx

   Apple słusznie skopiował klawiaturę z Vaio bo jest to perfekcyjna klawiatura

   • Frfrfrfrfr

     No, niestety nie skopiowało. Mam i VAIO i Macbooka Pro.
     Klawiatura Apple jest beznadziejna.

    Nigdy nie wiem, czy coś wcisnąłem, czy jeszcze nie. Po pisaniu bezwzrokowym na Apple, zawsze muszę poprawiać literówki.
    Na VAIO skuteczność jest 100%. Tę klawiaturę czuje się fantastycznie. Jest pewna, wygodna i ładna. ;)

   • Grendelpl

    Hmmm apple skopiował od vaio? ciekawa teoria – możesz wskazać zdjęcia wraz z datami jaki model vaio miał taką klawiaturę wcześniej niż powerbook?

    • Frfrfrfrfr

      To nie jest żadna tajemnica i teoria spiskowa, tylko powszechnie znany fakt.

     VAIO X505 rok 2003
     http://www.youtube.com/watch?v=djxLKQQEf34

     Przyjrzyj mu sie. Ponoć to Apple wymyśliło ultrabooki. ;)

    • Frfrfrfrfr

      Zresztą klawiatura wyspowa pojawiła się dopiero w Macbooku. Powerbook miał zwykłą.

 • SpeedyBang

  Każdy ma inne preferencje. Ja nie potrafię zdzierżyć klawiatur laptopowych, potrzebuję większego skoku i  poczuć te klawisze :] .

 • Infatrus

  Przecież klawiatury tego typu (membranowe) istnieją na rynku od chyba 40 lat…

  • Frfrfrfrfr

    No i co z tego? To Apple będzie miałoo patent i kasę. ;)

 • Trombit

  Też pierwsze słyszę by klawiatury Apple sprawiały jakieś problemy. 

 • Wolfik

  Ech, wszedzie wciska sie te tanie membranowe klawiatury i tlumaczy ludziom ze są wygodne i niezawodne. A jedyna ich zaleta jest taka ze są tanie. Tutaj sie konczy lista pozytywów. Są sztywne, nieresponzywne i nietrwałe.

  Prawdziwymi klawiaturami są mechanicze klawiatury, np. ze switchami Cherry MX, ALPS lub innymi mechanicznymi. Wyspowe klawiatury, takie jakie są w laptopach z ostatnich lat to najgorsze co moze spotkac osobe ceniącą sobie komfort i trwałość.To tylko subiektywna opinia klawiaturowego geeka, więc prosze bez hejtu :)