mobilewynalazki

Apple patentuje bezprzewodowe ładowanie pomiędzy urządzeniami

Bateria w iPhone’ie pada, a jedyne, co masz pod ręką to twój MacBook? Nic nie szkodzi, Apple chciałoby, by w przyszłości jedne urządzenia z jabłuszkiem mogły ładować inne. I nie chodzi o to, by łączyć je kablem, a o bezprzewodowe przesyłanie energii, by ten przykładowy MacBook mógł ładować położonego obok iPhone’a.

Na stronach amerykańskiego urzędu patentowego opublikowano wniosek Apple o przyznanie patentu na bezprzewodowe ładowanie baterii jednych urządzeń z wykorzystaniem drugich. Urządzenia o pojemniejszych akumulatorach mogłyby według niego ładować indukcyjnie te o mniejszych, jak w powyższym przykładzie.

Aplikacja sugeruje też, że trwające w Apple prace nad technologią ładowania indukcyjnego zakładają wykorzystanie cewek do jednoczesnego ładowania urządzenia i przekazywania energii elektrycznej dalej. Dzięki temu miałoby być możliwe jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, poprzez na przykład położenie iPhone’a na iPadzie leżącym na MacBooku.

Oczywiście sam wniosek o przyznanie patentu nie musi świadczyć o niczym – Apple, tak samo jak każda inna firma technologiczna, składa takich wniosków wiele. Czas pokaże, czy kiedyś takie bezprzewodowe ładowanie trafi do urządzeń z jabłuszkiem na obudowie.

Zdjęcie: Flickr/rpongsaj

podobne treści