krótka piłkanews

Apple otrzymało patent na design Apple Watcha

 Cook i spółka kontynuują politykę zastrzegania praw do wszystkiego na co tylko zezwoli im amerykańskie prawo. Tamtejsze biuro do spraw patentów i znaków towarowych USA przyznało Apple patent na rozwiązania z zakresu designu jego debiutanckiego smartwatcha.

Na szczęście dla obecnych i przyszłych konkurentów firmy, decyzja urzędu dotyczy tylko wyglądu zegarka, a nie – jak zdarzało się to w przypadku różnych gadżetów mobilnych – sposobów działania czy współpracy jego podzespołów. Oznacza to, że konkurenci Apple nie powinni mieć problemów z wprowadzeniem własnego smartwatcha na amerykański rynek. No, chyba, że będzie on wyglądać dokładnie jak gadżet ukazany na szkicach powyżej. Mając jednak w pamięci przeszłe perypetie kolosa z Cupertino – należy spodziewać się, że spróbuje on zastrzec więcej praw do zegarka, co może skutkować drobną powtórką z historii wojen o smartfony.

Jedyne pocieszenie to fakt, że będzie ona toczona na nieco mniejszą skalę, wynikającą z niewielkiej popularności biżuterii elektronicznej. Mimo, że branża zdaje się przeżywać swoje pięć minut, bum na zegarki jest nieporównywalnie niższy od wczesnego szału na smartfony bądź tablety. Jako, że – jak wspomniano – zasięg patentu ogranicza się wyłącznie do terytorium USA, trzeba przypuszczać, że nie pokrzyżuje on szyków producentom azjatyckich podróbek.

O ile, oczywiście, w ogóle zachce im się je tworzyć.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści