aplikacjenews

Apple oficjalnie uśmierca Beats Music

W zasadzie od momentu przejęcia Beats Music przez Apple w maju 2014 roku jasnym było, że losy usługi – konkurującej z serwisami nowego zarządcy – jest już właściwie policzony. Rozmaite perturbacje sprawiły, że przetrwała ona jednak długie 18 miesięcy i jak wynika z relacji serwisu Variety, będzie z nami jeszcze przez równe dwa tygodnie.

Przypomnijmy, że wyrok śmierci na serwis został podpisany w dniu przejęcia Beats Electronics przez Apple w ramach wielomiliardowej transakcji domkniętej w połowie minionego roku. Po oficjalnym przyklepaniu dealu z jego twórcami – Jimmy Iovinem i Dr. Dre – działała ona w swoistym zawieszeniu, namawiając użytkowników do przesiadki na serwisy Apple (w szczególności na nowo powstały Apple Music). Ów niezręczny stan rzeczy trwał przez wiele miesięcy z powodu braku dedykowanej aplikacji na Androida, odpowiadającego za wystarczająco dużą część słuchaczy w ramach Beats Music.

Faza przejściowa musiała jednak wreszcie dobiec końca musiało i stało się to wraz z wprowadzeniem aplikacji na platformę Google pod koniec zeszłego tygodnia. Jak informuje Variety, Apple podjęło decyzję, że w związku z debiutem usługi na Androidzie, zamknie działalność Beats Music 30 listopada tego roku. Nie ukrywamy, że raczej nie będziemy tęsknić. Bo i za czym.

Źródło: Variety

podobne treści