newssmartfony

Apple obniży ceny wymiany baterii i poinformuje o ich stanie

Nie milkną echa afery związanej ze spowalnianiem przez Apple starszych iPhone’ów. Jest już pozew zbiorowy, są pytania od regulatorów rynku. Teraz firma sama zmienia swoją politykę wobec baterii w starszych urządzeniach.

Apple opublikowało wczoraj komunikat dla klientów, w którym poinformowało o obniżeniu ceny wymiany baterii po zakończeniu gwarancji. Obecnie usługa taka kosztuje 79 dolarów (385 złotych w Polsce), ale od stycznia cena tej usługi zostanie obniżona do 29 dolarów. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie będzie kosztowała ona w naszym kraju, ale będzie to zapewne około 150 złotych. Nowy akumulator przywróci normalne działanie iPhone’a i będzie objęty standardową gwarancją producenta.

Apple przygotowuje także aktualizację oprogramowania iPhone’ów, która będzie w czytelny sposób informować o stanie baterii. Klienci mają mieć możliwość samemu ocenić, czy warto wymienić baterię na nową. Aktualizacja ta ma być gotowa na początku 2018 roku. Nowa funkcjonalność zostanie najprawdopodobniej dodana do iOS 11.2.5, który już teraz znajduje się w fazie beta testów.

Zdjęcie: Flickr/Világos Gergő

podobne treści