news

Apple nie chce aplikacji wyświetlającej reklamy… Apple’a

Apple wyrzucił czekającą w kolejce do sklepu iTunes aplikację młodej programistki. Powodem tego była jej „minimalna przydatność dla użytkownika”. Paradoks polega na tym, że Ads Tube zbiera w jedno miejsce wszystkie iAd Apple’a, ułatwiając dotarcie do nich.

Odrzucenie aplikacji, której jedynym zadaniem jest wyświetlanie reklam, za które to Apple wziął ciężkie pieniądze wydaje się być bez sensu. Skoro składnica iAd jest według nich „bezużyteczna”, to czy pojedyncza reklama również nie jest taka? [Rosa Golijan/giz]

podobne treści

 • Pan Obeus

  Po minucie filmiku zauważasz, że ona coś mówi.

 • wferwf

  na wyświetleniu reklamy zarabia też producent aplikacji która to umożliwia. taka aplikacja to świetna maszynka tylko do zarabiania pieniędzy, choć rzeczywiście użyteczność jej jest znikoma.

 • Dawid Krysiak

  Pan Obeus: touche! :D kiedy filmik ruszył, miałem dysonans poznawczy… Dziewczyna o urodzie modelki mówi że jest developerem… Mózg mi się sprzęgł :D

 • qwodij

  Apple ma podpunkt w którym zabrania tworzenia tego typu aplikacji więc nie do końca rozumiem dlaczego piszecie tylko o minimalnej przydatności. Inny podpunkt mówi o zaniechaniu przyjmowania programów o słabej jakości z powodu przepełnienia appstore podobnymi do siebie programami. Więc jeżeli ten program zostałby przepuszczony, to od razu na appstore prubowało by dostać się tysiące podobnych cwaniaków.