biznesWiadomość główna

Apple musi przeprosić Samsunga

Na całym świecie spraw sądowych o wygląd tabletu pomiędzy Apple a Samsungiem toczy się sporo. I nie wszystkie sądy przyznają rację Apple. Brytyjska batalia sądowa pomiędzy dwoma gigantami nie skończyła się co prawda przyznaniem odszkodowania Samsungowi, ale Apple musi przeprosić Koreańczyków.

Brytyjski sąd najwyższy podtrzymał werdykt sądu niższej instancji, który stwierdzał, że Samsung nie kopiował wyglądu iPada,. Sędziowie uznali wtedy, że tablet Samsung Galaxy Tab nie jest zbyt podobny do tabletu Apple. Brytyjscy sędziowie stwierdzili, że koreańskim urządzeniom brakuje „maksymalnej prostoty” przez co nie są tak popularne jak gadżety Apple i tylko nieliczne osoby nie są w stanie ich od siebie odróżnić.

Dodatkowo Apple musi publicznie przeprosić Samsunga za sugestie, że koreańska spółka kopiowała ich design. Dlatego na stronie internetowej Apple, oraz w brytyjskich gazetach muszą pojawić się przeprosiny czcionką Arial, minimum 14 pts.

Parafrazując znaną reklamę: Galaxy Tab – 399 dolarów, przegrany proces – miliard dolarów, zobaczyć przeprosiny Apple w gazetach – bezcenne.

[BBC, The Next Web]

podobne treści