biznesnewsWiadomość główna

Apple musi… jeszcze raz przeprosić Samsunga

Cóż, można było się tego spodziewać. Jak pewnie pamiętacie – jakiś czas temu brytyjski sąd nakazał Apple przeprosić Samsunga na łamach swojej oficjalnej strony internetowej za sugestie, że koreańska firma skopiowała design jego niektórych produktów. Nie mając innego wyjścia – Apple rzeczywiście opublikowało przeprosiny, uzupełniając je jednak cytatami z uzasadnienia wyroku, które, delikatnie mówiąc, nie stawiały Samsunga w najlepszym świetle. Arogancja tym razem nie popłaciła, bowiem brytyjski sąd nakazał Apple… ponowienie przeprosin.

Tym razem – wszystko ma pójść całkowicie po jego myśli. Jak donosi znany dziennik The Guardian, sędzia uznał, że sposób w jaki Apple przeprosiło koreańską firmę był nieuczciwy i niezgodny z treścią oryginalnego wyroku. I tak po prawdzie – trudno nie przyznać mu racji. Abstrahując od tego czy zgadzamy, bądź nie zgadzamy się ze wspomnianym wyrokiem – dopisanie, że sądy w innych krajach wydały odwrotny werdykt było ze strony Apple dość aroganckie i, wydaje mi się, po prostu niestosowne.

Apple będzie więc musiało ponowić przeprosiny i opublikować je – tym razem 11-punktowym Arialem – na łamach swojej oficjalnej strony do 14 grudnia tego roku. Gigant z Cupertino może jeszcze odwołać się od tej decyzji.

[Guardian via Engadget]

podobne treści