krótka piłkanewssmartfony

Apple chwali się rekordową sprzedażą nowych iPhone’ów

Cóż za szokująca niespodzianka… Zgodnie z corocznym obrzędem Apple pochwaliło się wynikami sprzedaży iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus w pierwszych dniach po jego oficjalnym debiucie na rynku. I mimo że konkurencja wydaje się być zaciekła jak nigdy – tradycyjnie ustanowiły one nowy rekord w dziejach firmy.

Świeżo osiągnięty wynik wynosi 13 milionów sprzedanych egzemplarzy smartfonów w przeciągu 3 dni dystrybucyjnego blitzkriegu. Jak nie omieszkał napomknąć Tim Cook to bezwzględnie najlepszy rezultat w okresie inauguracji gadżetów w historii firmy. Potwierdzają to statystyki. Poprzedni rekordziści, a więc smartfony iPhone i iPhone 6 Plus, przyniosły w analogicznym okresie o 3 miliony sztuk mniejsze plony od obecnych iteracji tych produktów.

Nie ulega wątpliwości, że swoją rolę odegrał tu fakt, iż w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, obydwie słuchawki trafiły do sprzedaży jednocześnie w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie. Z najnowszych statystyk wynika, że Państwo Środka wyrasta na istotny rynek zbytu Apple, czego potwierdzeniem ma być doskonałe otwarcie iPhone’ów. Doskonałe, bo rekordowe w obliczu rosnącej i ostrej konkurencji także w samych Chinach.

Świetne wyniki z początkowych dni komercyjnych podbojów gadżetów to wcale nie koniec dobrych wiadomości dla kolosa z Kalifornii. Obydwa smartfona trafiły na półki sklepowe w zaledwie dwunastu krajach świata i już 9 października mają wylądować w rękach nabywców w kolejnych 40 państwach. Oznacza to, że szeroki strumień pieniędzy z iPhone’ów nie ulegnie przesadnemu skurczeniu przez kilka najbliższych miesięcy. Ostatecznie, do końca tego, obydwa mają być dostępne do nabycia w łącznej liczbie 130 krajów.

I choć wrogowie czają się wszędzie, owoce sadowników z Cupertino wciąż cieszą się dużą popularnością na rynku.

Źródło: Engadget.com

 

podobne treści