biznes

Apple chce tworzyć swoje produkty w całości z recyclingu

Od kilku lat Apple bardzo stara się, by ich produkty były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. I podejście to przynosi efekty – jeszcze sześć lat temu Cupertino dzierżyło tytuł „najmniej zielonej” firmy technologiczną świata, dziś prowadzi w rankingach. Ale Apple to nie wystarcza, firma chciałaby tworzyć sprzęt w całości z recyclingu.

Nie stanie się to oczywiście z dnia na dzień, ale, jak poinformowała Lisa Jackson, wicedyrektor ds. środowiska oraz inicjatyw społecznych, firma zamierza dążyć do tego, by pewnego dnia tworzyć swoje produkty z w całości z recyklingu i materiałów odnawialnych.

Według Jackson, Apple już teraz pracuje bardzo ciężko nad przejściem na całkowicie ekologiczny model produkcji swoich sprzętów.

„Zobowiązaliśmy się, że nasze produkty będą powstawały w 100 procentach z materiałów odnawialnych i recyclingu (…),” stwierdziła Jackson. „Z tego co wiem, jesteśmy jedyną firmą w tym sektorze, która stara się to osiągnąć. Wielu ludzi mówi o recyclingu elektroniki, ale zdobywane w ten sposób materiały niekoniecznie trafiają do nowych urządzeń.”

Cel jak najbardziej szczytny, niestety Jackson nie podała nawet szacunków na temat tego, kiedy miałoby to nastąpić. Co nie znaczy, że nie należy do tego dążyć.

Zdjęcie: Flickr/jasonr611

podobne treści