news

Apple cenzoruje negatywne opinie na forach

Wpływowy amerykański miesięcznik „Consumer Reports”, zajmujący się testami sprzętu oficjalnie poinformował, że wycofuje swoją rekomendację odnośnie iPhone’a 4, potwierdzając, że telefon ma problemy z zasięgiem. Pismo stwierdza, że wada konstrukcyjna telefonu może wypłynąć w znaczący sposób na jego przydatność dla użytkowników.

Apple najwyraźniej ta wiadomość jest nie w smak, ponieważ usunął już sześć wątków na swoim forum pomocy technicznej, w których klienci dyskutowali na temat (braku) rekomendacji „Consumer Reports” i o kłopotach z zasięgiem.

Wątki wyłapał jednak Bing zanim zostały usunięte Apple.

AppleCare nadal informuje klientów firmy, że zapowiadany update systemu operacyjnego nie naprawi problemu z anteną, a jedynym sposobem na poprawienie zasięgu jest trzymanie telefonu w „odpowiedni sposób” lub nabycie etui.

Rekomendacja Consumer Reports, by nie kupować iPhone’a 4 została opublikowana, gdy testy dowiodły, że niedoskonałe zaprojektowanie anteny może wpływać na pogarszanie jakości połączenia, utratę połączenia i uniemożliwienie korzystania z Internetu.

Apple Censors Threads On Negative Consumer Reports' iPhone 4 Test

Apple do tej pory nie wypowiedział się na temat krytycznych uwag za strony „Consumer Reports”. [Jesus Diaz/giz,TUAW]

podobne treści

  • Krzysztof Kowalski

    Ale fuszerke wypuścili!!!

  • Dawid Krysiak

    pytanie tylko czy o wypuszczeniu telefonu na rynek zadecydował przypadek czy celowa decyzja – tzn. czy w testach „polowych” nikt nie wskazał uciążliwości błędu, czy też było wiadomo że telefon „ssie” a mimo to ktoś powiedział „olejmy to, zanim się ludzie zorientują, sprzedamy milion sztuk”…

  • Dawid Dubanosow

    oni po prostu to specjalnie zrobili. niby skąd tak nagle by mieli te bampery? ;o