biznes

Apple caraz bardziej zainteresowane VR

Apple najwyraźniej doszło do wniosku, że powinno, wzorem konkurencji, zainteresować się bardziej technologią Virtual Reality. W tym celu, jak donosi Financial Times, firma zatrudniła jednego z najlepszych w Stanach specjalistę w tej dziedzinie.

Jest nim profesor Doug Bowman, który podczas swojej pracy dla Virginia Tech zajmował się głównie badaniami nad „projektowaniem trójwymiarowych interface’ów użytkownika oraz zaletami jakie wynikają z zanurzenia w wirtualnym środowisku”. Zanim profesor Bowman odszedł na urlop naukowy, przez pięć lat kierował uniwersyteckim centrum interakcji pomiędzy komputerami i ludźmi. W obszarze jego zainteresowań znajdowały się technologie zarówno pełnej Virtual Reality, jak również Augmented Reality.

Pozyskanie takiego pracownika sugeruje, że Apple zamierza przeznaczyć więcej środków na własne badania w tym zakresie. A Cupertino interesuje się tym zagadnieniem już od jakiegoś czasu – w połowie ubiegłego roku firma kupiła Metaio, startup zajmujący się technologią Augmented Reality. Apple posiada też kilka własnych patentów w tym zakresie i poszukuje innych pracowników, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy z tego rodzaju technologiami.

Na razie pytaniem otwartym jest jednak kierunek, w jakim zmierza zainteresowanie Apple technologiami VR i AR.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści