biznes

Apple: Bob Mansfield przeniesiony do pracy nad „specjalnymi projektami”

Wczoraj, bez żadnej oficjalnej zapowiedzi, nazwisko Boba Mansfielda, wiceprezesa Apple do spraw technologii, zniknęło ze strony internetowej firmy. Nie jest to przypadkowa pomyłka, ponieważ Mansfield zniknął także ze strony Public Relations oraz ze schematu organizacji Apple. Wygląda na to, że nie należy już do ścisłego kierownictwa firmy.

Mansfield, który pracuje w Apple od roku 1999 już raz przeszedł na emeryturę po to tylko, by po dwóch miesiącach powrócić jako wiceprezes do spraw technologii i nadzorować rozwój technologii bezprzewodowych Apple oraz procesorów. Wcześniej pomagał podczas projektowania pierwszych iPhone’ów i iPadów. Ostatnio miał być podobno odpowiedzialny za rozwój inteligentnego zegarka iWatch.

Oczywiście taka zmiana, wprowadzana „po cichu” musiała wzbudzić zainteresowanie dziennikarzy. Choć początkowo Apple nabrało wody w usta, ostatecznie rzecznik firmy oświadczył portalowi All Things D, że:

„Bob nie będzie już częścią zespołu wykonawczego Apple, ale pozostanie w firmie, pracując nad specjalnymi projektami. Będzie odpowiadał bezpośrednio przed Timem [Cookiem].”

Rzecznik prasowy Apple, Steve Dowling odmówił komentarza na temat powodów tych przetasowań, ani na temat tego czy ktoś zastąpi Mansfielda na jego wcześniejszym stanowisku. Oczywiście nie ma też co liczyć na wypowiedź na temat natury wyżej wspomnianych „specjalnych projektów”.

podobne treści