news

Apple awansował o 4 miejsca wśród producentów mobilnych gadżetów

Analityk Deutsche Banku, Chris Whitmore, zebrał w jedno miejsce
wszystkie dane dotyczące sprzedaży przenośnych komputerów: notebooków,
netbooków i pozostałych gadżetów żeby zobaczyć,
jak zmienił się w ostatnim czasie rynek mobilnych urządzeń.

Nikogo nie powinien dziwić świetny wynik Apple’a, który podskoczył aż o cztery miejsca, z siódmego na trzecie. Zawdzięcza to głównie trzem milionom sprzedanych iPadów, lecz nie tylko.

Podczas gdy wyniki sprzedaży laptopów innych firm spadały po wypuszczeniu iPada na rynek, MacBook Apple’a trzymał się bardzo dobrze:

Why Did Apple Jump From 7th to 3rd World's Largest Portable Maker?

Poniższy wykres również pokazuje znaczącą przewagę Apple. Czerwone słupki oznaczają udziały w rynku po wypuszczeniu magicznego tabletu.

Why Did Apple Jump From 7th to 3rd World's Largest Portable Maker?

Nic dziwnego, że Steve Ballmer jest tak bardzo niezadowolony. [Jesus Diaz/giz, Fortune]

podobne treści

  • herhor

    a co ma do tych slupków Ballmer, Oprócz tego, ze lubi niebieski?

  • Dawid Krysiak

    herhor: nie jesteś na czasie – Ballmer zamiast wymyślać nowe, fajne produkty sygnowane logo microsoft (np. ukonstytuowania choć jednego laptopa i desktopa jako Microsoft PC, ukonstytuowanie się jakiejś wersji windowsa jako systemu operacyjnego robotów itd..) zajmuje się wyśmiewaniem i opluwaniem Apple – jego nerwowa reakcja na pojawienie się iphone’a (jego komentarze za parę lat będą wyśmiewane jak kiedy stwierdzenia Gatesa na temat internetu i pamięci komputerów) i ipada (prezentowanie Slate’a z nadęciem godnym lepszej sprawy gdy później okazało się że HP daje bana na windowsa 7 w tym produkcie)… Ballmer jest żałosny – powinien zrezygnować póki jeszcze szanują go w branży choć odrobinę. Wszystkie jego prognozy rynkowe za ostatnie 5 lat się nie sprawdziły, w każdym obszarze podjął błędną decyzję a Microsoft jako firma jest koszmarnie niewydolny… Ufff… rozpisałem się bo mi adrenalina skoczyła dzisiaj… Podsumowując – Ballmer zamiast zajmować się Microsoftem, skupia się na sprzedaży Apple’a i próbuje dorabiać do tego własną filozofię. Tyle :D