aplikacje

AppCampus: milion Euro na 41 projektów

W marcu Microsoft i Nokia wspólnie ogłosiły, że zainwestują 18 milionów Euro w AppCampus – program rozwoju aplikacji dla Windows Phone i Symbiana. Wczoraj Nokia podała, że w ramach programu sfinansowano już 41 projektów o łącznej wartości miliona Euro.

Program, który ma doprowadzić do powstania innowacyjnych aplikacji na obie platformy (i oczywiście ożywić zainteresowanie deweloperów) prowadzony jest przez fiński Aalto University. Pekka Sivonen, szef AppCampus zwraca uwagę na to, że do podziału na „naprawdę innowacyjne pomysły, które nie są jeszcze dostępne” zostało jeszcze około 17 milionów Euro.

Poza rozdzielaniem funduszy, AppCampus pomaga także uczestnikom programu dzięki szkoleniom prowadzonym przez doświadczonych ludzi Microsoftu i Nokii. W ramach programu można także liczyć na pomoc w wynajęciu siedziby lub pomocy przy sporządzaniu business planów.

Sivonen chwali się, że do tej pory AppCampus otrzymał ponad 1000 zgłoszeń z 64 krajów świata. Nadal nie jest to oszałamiająca liczba w porównaniu do ilości aplikacji już teraz dostępnych na konkurencyjne platformy, ale przynajmniej daje Windows Phone nadzieję na podjęcie z nimi walki.

[The Next Web]

podobne treści