smartfony

Aplikacje Google już na Nokii X

Niecały tydzień temu Nokia zaprezentowała swoje pierwsze smartphone’y działające pod kontrolą zmodyfikowanego Androida. Nie minęło wiele czasu, a już można uruchomić na nich sztandarowe aplikacje Google. A Nokia wydaje się być z tego całkiem zadowolona.

Zaprezentowane przez Nokię urządzenia z serii X działają pod kontrolą bardzo mocno zmodyfikowanego przez Finów Androida. Zmodyfikowanego w ten sposób, by głównym dostawcą aplikacji był Microsoft, a użytkownicy domyślnie kierowani byli do sklepu z aplikacjami przygotowanego przez Nokię. Nie trzeba było jednak długo czekać na to, by jednemu z użytkowników forum xda developers udało się ominąć zabezpieczenia Nokii i uruchomić na urządzeniu sztandarowe aplikacje Google. Nie było to nawet zbyt trudne (całe pięć kroków), a Nokia wydaje się być nawet zadowolona z tego faktu. A przynajmniej takie można odnieść po zapoznaniu się ze komentarzem Nokia Developer Team, jaki umieszczony został na Twitterze.

Choć zespół deweloperów Nokii może rzeczywiście cieszyć się z tego, że ludzie starają się korzystać według własnej woli z możliwości, jakie oferuje im fiński sprzęt, Microsoft, który ma niedługo ostatecznie przejąć kontrolę nad Nokią, nie będzie raczej podzielał tego stanowiska. I chyba ktoś szybko wytłumaczył obsłudze PR Nokii, że nowemu właścicielowi ten entuzjazm może się nie spodobać, ponieważ aktualnie jakoś trudno odnaleźć ten konkretny wpis.

Zdjęcie: Kashamalaga/xda developers

podobne treści