aplikacje

Aplikacja zamienia serię zdjęć w wirtualny, trójwymiarowy przedmiot

„Każdemu ujęciu odpowiada inne, poza kadrem” – ta maksyma doprowadziła do powstania aplikacji Stilla na iPhone’a. Współpracując z żyroskopem, program zapisuje dane o położeniu smartfona w momencie wykonywania zdjęcia i łączy fotografie wykonane pod różnym kątem w sekwencje. Utrwalona w ten sposób chwila ma przybrać kształt kryształu – możliwego do obejrzenia pod wieloma kątami.

Stilla tworzy więc ogląd sceny, porównywany do trójwymiarowego przedmiotu z wieloma powierzchniami. Wystarczy do tego wiadomość, pod jakim kątem wykonano kolejne zdjęcia. Wydawcy zwracają uwagę, że ten program nie służy do tworzenia z serii zdjęć 360-stopniowej panoramy, tylko do robienia wirtualnych puzzli 3D, które możemy oglądać z każdej strony.

Autorzy aplikacji zachęcają do zapoznania się z przykładami „Stilli” na ich stronie oraz umożliwiają zamieszczanie tam własnych dzieł. Aby otworzyć opublikowane na stronie przykłady, trzeba ją otworzyć w Chrome „lub innej nowoczesnej przeglądarce”, ponieważ Firefox nie obsługuje tej funkcji.

Cena Stilli, żyroskopowego aparatu na iPhone’a, wynosi 2 dolary. [iTunes App Store]

podobne treści