aplikacjenews

Aplikacja YouTube dla iOS już w Apple App Store

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że w iOS 6 nie znajdzie się miejsce dla (skądinąd raczej beznadziejnej) natywnej aplikacji YouTube. Właściciel serwisu, Google, postanowił jednak nie opuszczać użytkowników iPhoneów (oraz iPodów Touch, a wkrótce także iPadów) i sam przygotował wersję programu obsługującą najnowszy OS giganta z Cupertino.

Nowa aplikacja YouTube dla iOS w dużej mierze przypomina swoją androidową bliźniaczkę. Umożliwia łatwy dostęp do przewodnika po kanałach (wystarczy przesunąć paluchem od lewej krawędzi wyświetlacza do prawej i ujrzymy kanały, które wcześniej zasubskrybowaliśmy) i bezproblemowe wyszukiwanie oraz dzielenie się wybranymi materiałami ze znajomymi (za pośrednictwem Google +, Facebooka, Twittera, e-maila bądź wiadomości tekstowych). Całość waży około 7.5 MB i jest już dostępna do pobrania – także w polskiej wersji językowej – z Apple App Store. Aplikacja wspiera podobno każdą wersję iOS od 4.3 w ogórę – w tym także (podobno) najnowszą odsłonę mobilnego OS-u Apple: iOS 6.

Póki co nie wiadomo kiedy ukaże się jej osobny wariant na iPady. YouTube zapewnia, że instensywne prace nad jego przygotowaniem ciągle trwają. Wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie poczekać na nią co najmniej jeszcze kilka tygodni.

[SlashgearYouTube dla iOS]

podobne treści