biznes

Aplikacja ułatwiająca kupowanie ubrań w sklepach internetowych

Obawa, że zamówiona odzież nie będzie na nas pasować, to główny powód, dlaczego ubrania nie są kupowane online tak często jak wiele innych produktów. Tym bardziej, że u jednego producenta rozmiar „M” może na nas nie wchodzić, a u drugiego okazać się za duży. Rozwiązaniem jest sięgnięcie po centymetr i porównanie wymiarów z dostępną na stronie tabelą, ale dla wielu kupujących to za wiele fatygi.

Grupa doktorantów z hiszpańskiego Universitat Autònoma de Bacelona stworzyła aplikację Verisize. Jej funkcja polega na tym, by w ciągu kilku sekund sprawdzić, który rozmiar będzie na nas pasował najlepiej.

Do aplikacji należy wpisać płeć, markę odzieży, własny wzrost, wagę i wiek, a następnie wybrać swój typ budowy ciała spośród sześciu podpowiedzi (na grafice powyżej). Tutaj przyjdzie prawdziwy test prawdomówności, ponieważ dobór modelu ubrania będzie zależał od tego, czy wskażemy wygląd, jaki faktycznie mamy, czy ten, do którego dążymy. Jeśli będziemy patrzeć na swoją sylwetkę obiektywnie, aplikacja Verisize powinna okazać się skuteczna w dobieraniu rozmiaru. Została bowiem stworzona na podstawie analizy 50 tysięcy ludzkich sylwetek.

Aplikacja jest darmowa dla klientów, za to sklepy pragnące współpracować z wydawcami i oferować wirtualną przymiarkę przez Verisize muszą płacić 99, 279 lub 549 dolarów miesięcznie.  [Gizmag, Universitat Autònoma de Barcelona]

podobne treści