aplikacjezdrowie

Aplikacja Skin Check przyjrzy się zmianom na skórze

Na razie smartfony nie zastępują lekarzy, ale osoby obawiające się, że pojawiające się na skórze pieprzyki mogą być groźne dla zdrowia, zyskały prosty sposób sprawdzenia, czy warto wybrać się do specjalisty.

UMSkinCheck to darmowa aplikacja na iPhone‚a wydana przez Uniwersytet Michigan. Służy do monitorowania pojawiających się na skórze zmian i ewentualnego wykrywania wymagających interwencji medycznej nowotworów (nowotworem można nazwać każdy pieprzyk). Samobadanie polega na fotografowaniu budzących niepokój zmian skórnych, które są oceniane przez UMSkinCheck. Biblioteczka zapamiętuje do 23 zmian na naszym ciele i pomaga określić, czy zmieniają one kształt w czasie między kolejnymi kontrolami. Program przypomina też, kiedy warto znów się „zbadać”.

Autorzy aplikacji uważają, że jest dość dokładna, by ocenić, z jakim rodzajem nowotworu mamy do czynienia. Jednak to użytkownicy zadecydują, czy takie badanie zastąpi wizytę u dermatologa. Na pewno lepiej, że taka alternatywa w ogóle istnieje. [The Atlantic]

podobne treści