aplikacjenews

Aplikacja Nokia TV dla smartfonów Lumia?


Jak podaje portal Pocketnow, powołując się na powyższy screenshot i informacje zamieszczone w rosyjskim serwisie WP7Forum, Nokia planuje utworzenie aplikacji Nokia TV przeznaczonej na oparte na Windows Phone 7 smartfony z serii Lumia.

Aplikacja (przynajmniej wedle „zapowiedzi”) prezentuje się całkiem interesująco. Ma ona oferować między innymi: przeglądanie materiałów zgromadzonych i udostępnionych na terytorium danego kraju przez jego rodzime serwisy, a także pobieranie bądź oglądanie online archiwalnych programów zamieszczanych przez telewizje w internecie. Być może pojawi się również możliwość odtwarzania przez Nokia TV tzw. streamów live, czyli audycji nadawanych „na żywo” w sieci (często nielegalnie).

Na razie nie wiadomo, czy plotka mówiąca o rychłym powstaniu aplikacji TV zawiera w sobie choć ziarenko prawdy. Nieoficjalne wieści nie wspominają też nic o dacie jej ewentualnej premiery, ale wymieniają przynajmniej pierwszy kraj, w którym miałaby się ona ukazać. Co nikogo specjalnie nie zaskakuje – krajem tym rzekomo miałaby być Finlandia.

[the verge]

podobne treści