news

Aplikacja na iPhone’a zapobiegnie molestowaniu?

„Hej, niunia! Ale nogi!” „Hej, lala, but ci się …” – wariantów zaczepek ulicznych jest wiele, sposobów obrony – mniej. Z myślą o kobietach, które czują się w takich sytuacjach bezbronne powstaje aplikacja na iPhone’a. Hollaback to znany blog i projekt Amerykanki, niejakiej Emily May, zorientowany na pomoc ofiarom molestowania. W czerwcu w jego ramach pojawi się także specjalne oprogramowanie, które każda kobieta będzie mogła nosić w torebce, we własnym telefonie.

Kobiety, które poczują się molestowane, będą mogły od razu zrobić iPhonem zdjęcie sprawcy, a następnie opublikować je w Internecie wraz z opisem wydarzenia. Być może zgłoszone przypadki molestowania znajdą się na mapie poświęconej temu tematowi.

Nie kibicuję sprawcom molestowania ani nawet robotnikom z ulicy zaczepiającym przechodzące dziewczyny mniej lub bardziej wyszukanymi tekstami. Jednak mechanizm działania zapowiadanej aplikacji budzi mój sprzeciw. Wystarczy zrobić zdjęcie komukolwiek, by potem umieścić jego zdjęcie w sieci z prawdziwą lub nie historią? Winny, dopóki nie udowodni swojej niewinności? Aplikacja może spowodować więcej kłopotów niż przynieść dobrych efektów. Znając USA, także falę pozwów o zniesławienie. [iHollaback.org, Jezebel]

podobne treści

  • futrzana

    Dokładnie! Pewne kobiety mogą zacząć traktować niczym miernik swojej atrakcyjności zbieranie kolejnych dodanych wpisów do serwisu, nie można bronić praw kobiet kosztem mężczyzn. Wiadomym jest że i kobiety i faceci bywają różni więc nie można wierzyć ani jednym ani drugim po prostu „na słowo honoru”. Równouprawnienie czy przywileje?

  • plagga

    lepiej by umieścili paralizator w komórce :)