aplikacje

Aplikacja na Androida wyłącza powiadomienia, gdy jedziesz samochodem

Dźwięk nadchodzącego połączenia albo SMS-a potrafi skutecznie odwrócić uwagę kierowcy od drogi, ale niewielu prowadzących auta wyłącza aparat komórkowy, ruszając w trasę. Szczególnie, że często pokonujemy niewielkie odległości i szkoda za każdym razem sięgać po telefon, by wyłączyć dźwięk. Skutki zerkania na wyświetlacz smartfona mogą być jednak tragiczne!

Dlatego powstała aplikacja DriveOFF, która wyłącza dźwięk powiadomień w telefonie z Androidem, gdy jedziemy z prędkością do najmniej 16 km/h. Informacje o wiadomościach i połączeniach nie będą się nawet wyświetlać – zamiast tego na ekranie widoczna jest wybrana plansza. Kierowcy, którzy nie wytrzymają bez sprawdzania połączeń, nie zostają jednak całkowicie „odcięci od świata”. Mogą zerknąć na powiadomienia, gdy czekają na zielone światło.

DriveOFF nie jest oczywiście uniwersalna. Aplikacja nie przydaje się osobom, które równie często prowadzą samochód, co podróżują jako pasażer. Z drugiej strony, jeśli choć trochę obawiamy się, że odwrócenie uwagi od sytuacji na drodze może skończyć się wypadkiem, warto ściągnąć ten program. Nie trzeba go przecież zawsze włączać.

Aplikacja powstała na zamówienie Esure, brytyjskiej firmy sprzedającej ubezpieczenia i jest dostępna za darmo. [Google Play]

podobne treści