aplikacjenewssmartfony

Aplikacja ​BrailleTouch pozwala niewidomym pisać smsy

Pamiętacie film „Życie seksualne Ziemian”? Marzeniem głównej bohaterki było wynalezienie monitora, z którego korzystać mógłby jej niewidomy brat. Wydawało mi się to wtedy abstrakcyjne. Ale problem tak na prawdę nie jest abstrakcyjny dla wielu osób, które mają problemy ze wzrokiem. Dlatego Georgia Tech postanowiło stworzyć aplikację, która ułatwi im przynajmniej pisanie smsów. 

Dzięki aplikacji BrailleTouch można wprowadzać treść wiadomości nie widząc nawet urządzenia. Aplikacja wykorzystuje akcelerometr aby ustawić czułe na dotyk obszary ekranu w taki sposób, by to jak trzymamy telefon nie miało najmniejszego znaczenia. Znaki wpisuje się naciskając odpowiednią kombinację na ekranie dotykowym, podczas gdy syntezator czyta jaki znak właśnie wprowadzono. 

Opanowanie kombinacji gestów zajmowało testerom kilka godzin, po czym wpisywali oni wiadomości z prędkością nawet 32 słów na minutę i z dokładnością sięgającą 92%, choć aplikacja jest dopiero opracowywana. Kiedy już zostanie ukończona, będzie można pobrać ją za darmo z AppStore. 


podobne treści