newsWiadomość główna

Anonymous atakują chińskie strony rządowe

Jak się okazuje nie tylko świat zachodni, którego władze zachłysnęły się ostatnio perspektywą przejęcia kontroli nad działaniami ludzi w Internecie, mają problemy z hacktywistami. Otoczona „Wielkim Firewallem” ChRL również znalazła się na celowniku Anonymous.

Hackerzy Anonymous w ciągu tego tygodnia dokonali ataków na setki stron rządowych ChRL ujawniając przy okazji dane dostępowe do kont administracji. Wiele stron nadal jest wyłączonych. Hackerzy protestowali w ten sposób przeciwko chińskim próbom kontroli Internetu. A za taki hacking w Chinach grozi kara śmierci. Śmiałkowie zostawili za sobą takie oto przesłanie:

„Szanowny rządzie ChRL. Nie jesteście niepokonani. Dziś hackujemy wasze strony, jutro upadnie wasz reżim. To co dziś robicie waszemu wielkiemu narodowi, jutro zostanie zrobione wam. Bez litości.”

Hackerzy zostawiali także informacje, przy pomocy których można obchodzić chińskie zabezpieczenia.

Pomyślałby kto, że zbliżają się święta a wraz z nimi wiosenny sezon ogórkowy. A tu proszę – dzieje się. Ataki są o tyle ciekawe, że hacktywiści Anonymous zazwyczaj skupiali się na stronach państw zachodnich. Zobaczymy kiedy pojawią się pierwsze poważne chińskie wycieki na WikiLeaks.

[Tima via The Verge]

podobne treści