news

Anonimowi ostrzegają NATO przed popełnieniem błędu

Po wypowiedzeniu wojny hakerom znanych jako „Anonimowi”, ci postanowili ostrzec NATO przed popełnieniem błędu, jakim byłaby próba ukarania i zinfiltrowania ich. Tymczasem kolejni członkowie cyberterrorystycznej grupy wpadają w ręce policji.

Ekspert NATO, lord Michael Jopling z Wielkiej Brytanii, w podsumowaniu raportu „Information and National security” napisał, co następuje:

W tej Erze Informacji, Sojusz Północnoatlantycki staje w obliczu dylematu, jak utrzymać spójność w środowisku, w którym dzielenie się informacją z Sojusznikami zwiększa zagrożenia dla bezpieczeństwa, a jednocześnie zachowanie jej dla siebie podważa znaczenie i możliwości Sojuszu.

Nawiązał w ten sposób do działań Anonimowych, którzy swoimi działaniami sparaliżowała działanie stron takich firm jak PayPal, Visa czy MasterCard, które to odmówiły przelewania pieniędzy na konto właściciela WikiLeaks – źródła przecieku wielu tajnych dokumentów służb specjalnych i dyplomacji USA.

Hakerzy skupieni wokół portalu 4chan postanowili nie czekać, aż NATO dobierze się im do skóry i zawczasu tupnęli nogą, czego wyrazem jest oświadczenie umieszczone na stronie internetowej Anonimowych i kanale YouTube:

„Nie popełnijcie błędu rzucania wyzwania Anonimowym” ostrzegli. „Nie popełnijcie błędu, jakim będzie uwierzenie w możliwość ucięcia głowy bezgłowemu wężowi” dodali.

Porównali również próbę wyłapywania członków swojej grupy do odcinania głowy Hydrze, której na miejsce jednej odrastało dziesięć. Jak myślicie, jak skończy się wojna między NATO i Anonimowymi? [Nato, Anonymous, Cnet]

podobne treści

 • tru

  tru epick

 • 1.patryk.4

  A tam. Już dawno się powinni zając nimi FBI, Interpol itp. Ciekaw jestem, czy gdyby trafili do pierdla i zrobili by im tam windę z d*py to też byliby takimi hajtami przed monitorem..

 • marcin.gamera

  Ja im dopinguję.Chcą zrobić coś dobrego ale media i ,,wolny,, internet chcą pokazać że oni są tymi złymi.

 • Ariel Bańbor

  Widocznie NATO chce się ośmieszyć

 • jachu333

  Moim zdaniem bardzo dobrze robią. Znają się na tym, więc niech zaczną z nimi współpracować, a nie ich ścigają. A walka z nimi bedzie jeszcze gorsza w skutkach niż to co do tej pory zrobili.

 • sebek.b

  dobrze robią

  @1.partyk.4 kolejny fun boj 14latni imperium USA, Niech mi ktoś wytłumaczy na podstawie którego aktu z paktu północno atlatyckiego NATO zaatakowało libię?