news

Anonimowi dają polskiemu rządowi kilka dni spokoju na zmianę zdania na temat wprowadzenia ACTA

Po bardzo pracowitym weekendzie, w trakcie którego padły strony internetowe z koncówką .gov.pl, Anonimowi postanowili dać odpowiedzialnym za ewentualne wprowadzenie w Polsce ACTA kilka dni spokoju. Nie odpuszcza za to grupa Polish Underground.

O zawieszeniu ataków DDoS na rządowe strony dowiedzieliśmy się z wiadomości na Twitterze. Anonimowi wstrzymują nękanie serwerów, na których wiszą strony internetowe między innymi Prezydenta, do czasu ogłoszenia wyników przewidzianych na dziś rozmów premiera Donalda Tuska z trzema ministrami w sprawie ACTA.

O tym, czy kontrowersyjny dokument zostanie podpisany, zadecydują dzisiaj: minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, kultury Bogdan Zdrojewski i spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Tym czasem ten pierwszy, z wykształcenia kulturoznawca, poinformował dzisiaj rano w radiu Tok FM o „skandalicznym” włamaniu się do laptopa wiceministra cyfryzacji Igora Ostrowskiego, z którego skradziono zarówno prywatne jak i służbowe dane. Przy okazji minister przeprosił za brak konsultacji społecznych w sprawie przyjęcia przez Polskę ACTA. Rychło w czas.

Anti-counterfeiting trade agreement to układ zawarty przez: Australię, Kanadę, Japonię, Koreę Południową, Meksyk, Maroko, Nową Zelandię, Singapur, Szwajcarię i USA. Dołączyć do niego ma również Unia Europejska, której mieszkańcom nie podoba się, że pod przykrywką ochrony własności intelektualnej chce się przemycić możliwość cenzury treści umieszczanych w Internecie.

podobne treści

 • zgoniak

  Ta cała ustawa to jeden wielki dramat, internet to jedyne miejsce w którym nie spotykaliśmy się z durnymi prawami, i myślę że dalej tak pozostanie, rozsądne tłumaczenia grup takich jak „Anonymus” skutecznie uświadomią polskiemu rządowi iż to nie ma żadnego sensu.

 • Anonim

  TEGO Igora Ostrowskiego? Zwanego cieniem Tuska? PR-specem? (w zasadzie „blaskiem Tuska” powinno być) …czy coś pomieszałem…?

 • paragrafnNaWAS

  Możni zaczynają dostrzegać potencjał sieci.Politykom i kapitalistom wara do naszej wirtualnej rzeczywistości !!!

 • s.spam

  Sądzę, że za niedługo powstanie film o tym jak „Anonymus” walczył (i wygrał- taka mam nadzieję) z rządami Państw, które przystąpiły do ACTA.
  Tylko kiedy skończą z tym chorym pomysłem wpływającym na wolność słowa w necie?
  Ja osobiście sądziłem, że to będzie coś w rodzaju ustawy o radiofonii i tv – prawo, którego nie ma jak egzekwować. Jednak skoro UPC ma mi sprawdzać przesył danych to już lipa
  Pozdro
  P.S. Nie można dopuścić do rozwoju nawet takich głupich przepisów – jutro protesty!