aplikacjebiznes

Angry Birds trafią na ekrany – to już pewne

Najpierw w formie krótkich kreskówek. Pierwsza seria zawierć będzie 52 odcinki, które zadebiutują na jesieni. Odcinki będą miały od 2:30 do 3:00 minut długości. Rovio chciałoby by filmy pojawiły się jednocześnie na „wszystkich możliwych urządzeniach”.

W Angry Birds gra dziś dziennie około 30 milionów osób. Nic dziwnego, że Finowie starają się podtrzymywać zainteresowanie swoją marką. Choć kiedy Nick Dorra, szef animacji Rovio zapowiada, że animowana seria będzie skupiała się na „głębszych myślach i głębszych uczuciach bohaterów, na przykład dlaczego zawsze są wkurzeni”, w kontekście pocisku z procy, którym technicznie są „bohaterowie”, brzmi to trochę zabawnie. Dorra potwierdził także, że planowany jest film pełnometrażowy, który zostanie wydany w roku 2013 lub 2014.

Wzorem dla fińskiej firmy ma być Disney: „Chcielibyśmy być postrzegani jako przedsiębiorstwo rozrywkowe, nie tylko firma produkująca gry.” Dlatego w tym roku kupiła ona własne studio animacji a w zeszłym otwarła w Finlandii pierwszy park rozrywki. Kolejne parki mają być otwierane w najbliższej przyszłości na wzór Disneylandu. Pozostaje teraz czekać na Angry Birds of the Caribbean.

[Telegraph]

podobne treści