biznes

Andy Rubin: Nie planujemy sieci sklepów Google

Pomimo pojawiających się tu i ówdzie plotek na temat planowanego otwarcia przez Google sieci fizycznych sklepów, Andy Rubin, odpowiedzialny w Mountain View za Androida, jasno stwierdza, że Google nie potrzebuje takiego kanału dystrybucji.

Rubin, zaprzeczając wczoraj wszystkim wcześniejszym plotkom na ten temat, stwierdził, że otwieranie sieci sklepów detalicznych Google nie ma sensu, głównie dlatego, że zmieniły się oczekiwania konsumentów.

„Nie muszą już iść do sklepu i zobaczyć [urządzenie] na własne oczy,” mówił Rubin podczas spotkania z dziennikarzami podczas MWC.

Ale nie tylko to przemawia przeciwko otwieraniu własnych sklepów. Według niego Google i tak ma jeszcze za mało własnego sprzętu żeby taki ruch miał mieć sens. Dlatego Rubin bardzo wyraźnie podkreślił, że w tej kwestii „Google nie ma żadnych planów i nie ma czego ogłaszać.”

Rubin zapomniał dodać, że sieć sklepów detalicznych generuje dużo wyższe koszty niż sklep internetowy. A Google jest zadowolone z tego w jaki sposób radzi sobie Google Play w kwestii sprzedaży urządzeń.

Zdjęcie: Flickr/Joi

podobne treści