mobile

Andromeda: 4 października Google zaprezentuje połączenie Chrome OS i Androida?

Podobno Google już od dawna pracuje nad scaleniem funkcji Chrome OS z Androidem, co ma pozwolić Mountain View na podjęcie walki na własnych zasadach w segmencie tabletów z klawiaturami i laptopów. Pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się już rok temu, ale później temat ucichł. Do czasu niedawnego wpisu wiceprezesa do spraw Androida, Google Play i Chrome’a.

Hiroshi Lockheimer nie zapowiedział co prawda wprost premiery nowego systemu, ale z jego wypowiedzi wynika, że uważa on wydarzenie, które ma odbyć się już 4 października, za co najmniej tak samo ważne, jak premiera pierwszej wersji Androida. Czy to oznacza, że Google planuje w przyszłym tygodniu zaprezentować pierwszą wersję nowego systemu?

Bardzo możliwe. Łączący możliwości Androida i Chrome OS system ma nazywać się Andromeda i, jak donosi serwis 9to5google, istnieje naprawdę. Wzmianki o nim znaleziono w kodzie AOSP Androida 7.0 Nougat, znajdują się one między innymi w pliku SurfaceCompositionTest.java, który służy do testowania grafiki. W tym samym miejscu znajdują się też notatki świadczące o tym, że Andromeda testowana była na tabletach HTC Nexus 9, które w wymienionym wyżej teście osiągają 8,8 punktu, co jest wynikiem jedynie nieznacznie wyższym, niż zakładane dla Andromedy minimum.

Ale to, jak nowy system radzi sobie na tablecie sprzed dwóch lat, jest średnio istotne. Ważne jest natomiast to, że 4 października Google chce nam coś zaprezentować. I możliwe, że będzie to właśnie Andromeda, choć raczej nie należy się spodziewać, że pierwsze urządzenia działające pod jej kontrolą pojawią się szybko, ponieważ prace nad projektem mają zostać podobno zakończone dopiero w przyszłym roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści