gadżetyinternetnews

Android TV czyli kolejna próba przejęcia naszych salonów przez Google

Wygląda na to, że Google po raz kolejny planuje zawalczyć o „nasze salony”. A już na pewno chce podjąć walkę z konkurencją w postaci Apple TV, Roku czy, dopiero co wypuszczonego, Fire TV Amazonu. Portal The Verge dotarł do zrzutów ekranu i szczegółowych informacji na temat platformy Android TV, czyli kolejnej wersji Androida, która ma zagościć na naszych telewizorach.

Mountain View już wcześniej próbowało swoich sił z telewizorami, ale projekt o nazwie Google TV jakoś niespecjalnie się przyjął. W przypadku Android TV również będziemy mieli do czynienia z mobilnym systemem operacyjnym Google, choć nie w opakowaniu dostarczonym przez partnerów sprzętowych Google, ale własne urządzenie typu set-top box.

Według The Verge Android TV ma być przede wszystkim interfacem skierowanym do użytkowników poszukujących rozrywki multimedialnej, a nie kolejną platformą komputerową. Cechować ma się szybkim i atrakcyjnym wizualnie wyszukiwaniem zawartości, a wyświetlenie jej na ekranie telewizora ma być proste i intuicyjne. Dane prezentowane będą w formie kart uzupełnionych krótkim opisem, a nawigować pomiędzy nimi będzie można przy pomocy dołączonego do zestawu pilota. Opcjonalnie dostępny będzie też kontroler do gier, więc można spodziewać się, że Android TV będzie też pełnił funkcję casualowej konsoli. I rzeczywiście, wśród deweloperów, których Mountain View poprosiło o przygotowanie aplikacji dla swojego set-top boxa, znajdują się także twórcy takich tytułów jak Temple Run czy Plants vs Zombies.

Na zrzutach ekranu zdobytych przez The Verge nie mogło oczywiście zabraknąć własnych aplikacji Google takich jak Hangouts, YouTube, Google+ czy dedykowanego sklepu, ale widać także, że Mountain View nawiązało już współpracę z zewnętrznymi dostawcami treści takimi jak Hulu, Vevo i Netflix.

Na razie nie wiadomo kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery Android TV, ale zbliżająca się czerwcowa konferencja Google I/O, wydaje się być dobrym pretekstem do oficjalnego zaprezentowania nowego urządzenia.

Zdjęcia: The Verge

podobne treści