wtf

Android przyłapany na oddawaniu moczu na logo Apple

Mapy Google nie są idealne. Co jakiś czas też jakiś żartowniś „oszukuje system” i wzbogaca je o elementy, które raczej nie śniły się kartografom. Ale z najnowszego odkrycia tego typu, ktoś będzie musiał się bardzo długo tłumaczyć.

Jak donosi Cult of Android, Mapy Google wzbogaciły właśnie Pakistan o nową atrakcję turystyczną. Jest nią logo Androida oddające mocz na logo Apple.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób obraz ten znalazł się na mapach Google, można natomiast wykluczyć inwencję pakistańskich fanów mobilnego systemu operacyjnego Mountain View, ponieważ obraz ten nie został sparsowany z widoku satelitarnego. Pojawiły się już co prawda głosy, że jest to tzw. Easter Egg, ale jeśli tak jest w rzeczywistości, to raczej nie został skonsultowany z przełożonymi w Google, ponieważ tego typu żart wykracza daleko poza zwyczajową wrogość pomiędzy konkurencyjnymi korporacjami i grozi mandatem pozwem o bardzo duże odszkodowanie.

Choć nie bardzo wiadomo, co właściwie się dzieje, nie jest to odosobniony incydent związany z mapami Google, jaki zauważono w ostatnim czasie. Nieopodal oddającego mocz Androida, ukryty w warstwie zieleni, znajduje się napis „Google review policy is a crap”, a nie dalej jak dwa tygodnie temu pod adresem Białego Domu pojawił się sklep o nazwie „Edwards Snow Den”.

podobne treści