mobilenews

Android Pay za tydzień pojawi się w Polsce?

Koniec roku jest tradycyjnie okresem, w którym zdecydowanie chętniej wydajemy pieniądze. Najprawdopodobniej jednak już niebawem będziemy mogli robić to w nowy sposób. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już za tydzień w Polsce wystartuje usługa Android Pay.

Jak podaje serwis Cashless.pl, w przyszłym tygodniu polski oddział Google planuje zorganizować konferencję prasową, której hasło przewodnie brzmi „Zbliżasz. Płacisz. Gotowe”. Jak nietrudno się domyślić, najprawdopodobniej właśnie podczas niej zostanie oficjalnie ogłoszony start usługi Android Pay na naszym rynku.

Nie jest to zaskoczenie, usługa od miesięcy dostępna jest w USA, a w ostatnim czasie Android Pay trafiło też do Wielkiej Brytanii. Jak przypomina Cashless.pl, Mountain View deklarowało także, że polski rynek jest dla niego jednym z priorytetów, a korporacja planowała początkowo udostępnić Android Pay w naszym kraju już w III kwartale tego roku. Terminu tego nie udało się co prawda dotrzymać, ale przyszłotygodniowa premiera będzie musiała nam to w jakiś sposób wynagrodzić.

Jeśli chodzi o techniczną stronę tego rozwiązania, to opiera się ono na emulacji kart płatniczych (HCE), a za komunikację z terminalem płatniczym odpowiada moduł NFC, dzięki czemu możliwa jest realizacja płatności zbliżeniowych. W Polsce Android Pay będzie więc musiał konkurować z działającymi podobnie rozwiązaniami, które zostały już wdrożone przez niektóre banki.

Zdjęcie: Flickr/Vodafone Germany Corporate Communications

podobne treści