mobile

Android O jest już prawie gotowy

Google udostępniło kompilację Developer Preview 4 swojego mobilnego systemu operacyjnego, czyli ostatnią wersję testową systemu przed zaplanowaną na przyszły miesiąc premierą Androida O.

Android O Developer Preview 4 jest już ostatnią wersją beta, którą pobrać mogą zarejestrowani w programie testowym testerzy, ponieważ system ten jest już w zasadzie gotowy. Jego oficjalna premiera powinna odbyć się przyszłym miesiącu, a w nomenklaturze Google otrzyma on numer 8.0. Na razie nie jest znana jego nazwa, ale w nowej kompilacji odnaleziono już easter egg zawierający ośmiornicę (eng. octopus). Choć pierwsza litera zgadza się w tym przypadku, Mountain View prawie na pewno próbuje nabrać użytkowników, ponieważ nazwy kolejnych wersji Androida tradycyjnie odnoszą się do słodyczy.

Android O trafi na początek na wybrane urządzenia z serii Nexus i Pixel. W pierwszej kolejności otrzymają go modele Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P oraz Nexus Player. Później partnerzy Google będą mogli przygotować aktualizacje dostosowane do własnych urządzeń. A to, jak zwykle, trochę czasu zajmuje.

podobne treści