mobilenews

Android najpopularniejszym systemem operacyjnym świata

Jeszcze w ubiegłym miesiącu Windows czuł na swoich plecach gorący oddech Androida, który powoli doganiał go na pozycji najpopularniejszego systemu operacyjnego świata. Teraz okazała się, że mobilny system Google wyprzedził już Windowsa.

Przynajmniej tak wynika z danych StatCountera dotyczących użytkowników wszystkich urządzeń i wszystkich wersji systemów operacyjnych, zebranych na podstawie analizy ruchu na badanych przez firmę stronach internetowych.

Jeszcze w lutym tego roku z Androida korzystało 37,4 procent użytkowników wszystkich urządzeń podczas gdy z Windowsa 38,6 procent. Jednak już miesiąc później sytuacja się zmieniła. Co prawda ilość użytkowników, korzystających z Androida wzrosła jedynie o 0,53 punktu procentowego, ale w tym samym czasie o 0,69 punktu procentowego spadła ilość użytkowników Windowsa. Tym samym Android osiągnął 37,93 procent udziału w całym rynku, a Windows, z 37,91 spadł na drugie miejsce.

Oczywiście „okienka” nadal pozostają liderem jeśli chodzi o komputery stacjonarne i laptopy, na których jego pozycja, z 84 procentami udziału w tym segmencie, nie jest na razie zagrożona, ale coraz mniej osób korzysta z tych urządzeń podczas codziennego przeglądania stron internetowych.

Ilustracja: Flickr/Racchio

podobne treści