newssmartfony

Android miał początkowo trafić do aparatów fotograficznych

Podczas prezentacji na japońskim szczycie nowej ekonomii Andy Rubin przyznał, że dawno, dawno temu, jeszcze zanim Android Inc. został zakupiony przez Google, wraz z kolegami pracował tak naprawdę nad platformą software’ową dla… Aparatów fotograficznych.

„Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby zbudować platformę dla aparatów, na której można by uruchamiać zewnętrzne aplikacje. W końcu jeszcze nawet przed premierą iPhone’a widać było silny trend nakierowany na urządzenia mobilne. Doszliśmy do wniosku, że aparaty cyfrowe są wystarczająco dużym rynkiem,” stwierdził były szef Androida. „Martwiłem się Microsoftem, martwiłem się Symbianem. Nie martwiłem się wtedy jeszcze iPhone’ami.”

Tak było prawie dziesięć lat temu. Dopiero później Android Inc. skupił się na przystosowaniu tego pomysłu do telefonów komórkowych co zaowocowało ostatecznie powstaniem pierwszych prototypów telefonów z Androidem, które, jak na dzisiejsze standardy, przypominają raczej cegły niż smartphone’y.

Trochę czasu minęło i za sprawą takich urządzeń jak Samsung Galaxy Camera czy Nikon Coolpix S800c Android faktycznie trafił do aparatów fotograficznych . Ale Andy Rubin raczej nie żałuje, że Android jest dziś przede wszystkim systemem operacyjnym smartphone’ów.

podobne treści