news

Android Market z 10 miliardami pobranych aplikacji, niedługo przegoni App Store

Rozpoczęta wczoraj wyprzedaż świetnych aplikacji w Android Market nie wzięła się z powietrza. Google oferuje jedne z najpopularniejszych gier i programów użytkowych za 33 grosze z okazji przekroczenia progu 10 miliardów ściągniętych aplikacji.

Na załączonym powyżej wykresie możemy zobaczyć, jak wyglądała sprzedaż aplikacji w Android Market. Ściągniecie pierwszego miliarda aplikacji trwało 21 miesięcy, a kolejnych 9 miliardów zaledwie 17 miesięcy. Obecnie pobieranie aplikacji (płatnych oraz darmowych) odbywa się z prędkością jednego miliarda na miesiąc. W tym tempie Android Market niebawem przegoni sklep z aplikacjami dla systemu iOS.

Android Market po kilku trudnych latach w końcu wychodzi na ludzi i może jak równy z równym konkurować z App Store. Początki sklepu z aplikacjami na Androida nie były usłane różami, a dla niektórych nadal nie są. Twórcy aplikacji na Androida nie zarabiają na nich tyle, co ich koledzy piszący je na iOS, zaś klienci Android Market musieli czekać aż dwa lata na dodanie do niego funkcji wyszukiwania aplikacji. Wydaje się to być absurdem dla kogoś wiedzącego, od czego Google zaczął budować swoją potęgę.

To, czego nie tylko mi obecnie najbardziej brakuje w Android Market, to jasne zaznaczenie, które aplikacje zostały stworzone dla tabletów, oraz spopularyzowanie systemu płatniczego Google Wallet (do niedawna Checkout). Proponowanie gier za śmieszne pieniądze (równowartość dwóch pudełek z zapałkami) może okazać się strzałem w nomen omen dziesiątkę.

podobne treści

  • rqwerqw

    To dosyć oczywiste, jeżeli system sam w sobie nie posiada żadnych funkcji to wszystko trzeba ściągać ze sklepu. :) Więc… im więcej ściągnięć w sklepie danego systemu tym gorszy system. ;)

  • merida03

    @rqwerqw to, ze na Twoja nokie 3310 nie ma sklepu z aplikacjami nie oznacza, ze ma wszystko co potrzeba.
    swoją droga, ilością ściągnięc może i wyprzedzi AppStore ale jakością aplikacji pewnie nigdy. Najlepszy przykład z niedawna: gta3 na iOS jest zoptymalizowany by działać rownież na 1 rdzeniowych urządzeniach a na Android minimum tegra 2.