biznesinternetnews

Android: dwa miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie

Podczas wystąpień inaugurujących tegoroczną konferencję Google I/O Sundar Pichai, CEO Google ogłosił, że Android właśnie pobił kolejny rekord. Według danych firmy „zajadający słodycze robot”, z dwoma miliardami aktywnych użytkowników miesięcznie, stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie.

Dwa miliardy aktywnych użytkowników Androida to oczywiście ogromna ilość, ale dobrze umieścić to w pewnej perspektywie. A tej dostarczyło półtora roku temu Apple chwaląc się, że na świecie funkcjonuje miliard urządzeń z iOS. Od tamtej pory Cupertino milczy na ten temat, co może oznaczać, że wzrost nie był za duży.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów Mountain View. Google to przecież nie tylko Android, ale także szeroka gama innych usług i serwisów. A one także mają się czym pochwalić. Zarówno Google Maps, jak i YouTube mogą pochwalić się miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie. Tym samym obie usługi mogą pochwalić się palmą pierwszeństwa w swoich kategoriach.

Niewiele mniej popularna jest usługa Google Drive, ponieważ korzysta z niej około 800 milionów użytkowników miesięcznie. Pichai pochwalił się też popularnością Google Photos, czyli usługa wstawiania albumów ze zdjęciami, z której z kolei korzysta 500 milionów użytkowników miesięcznie.

Zdjęcie: Flickr/pestoverde

podobne treści