mobilesamochody

Android Auto trafi także na smartphone’y

Posiadacze starszych samochodów mogli jedynie pozazdrościć możliwości, jakimi dysponują komputery pokładowe modeli sprzedawanych obecnie. Za sprawą Google ma się to jednak zmienić, ponieważ Mountain View zapowiada, że Android Auto stanie się dostępne dla każdego kierowcy.

Oczywiście pod pewnymi warunkami. Pierwszym z nich jest to, że kierowca, chcący skorzystać z tej wersji Android Auto, musi dysponować smartphonem działającym pod kontrolą co najmniej Androida 5.0. Drugim jest to wymóg geograficzny – wersja mobilna Android Auto w ciągu najbliższych kilku tygodni zadebiutuje we wszystkich 30 krajach, w których już teraz dostępne jest to rozwiązanie. Oznacza to, że polscy kierowcy będą musieli albo uzbroić się w cierpliwość, albo posiłkować się nieoficjalnymi plikami APK.

Tak czy inaczej Android Auto na smartphone’y ma znacząco różnić się od standardowego Androida – skróty do wszystkich najważniejszych funkcji, takich jak nawigacja czy połączenia telefoniczne, mają trafić na dolny panel w postaci sporych przycisków, a cały interface opierać się będzie na dużych i czytelnych widgetach. Usprawnione ma być także wydawanie komend głosowych, a kierowcy mają otrzymać możliwość obsługiwania w ten sposób menu Map czy innych aplikacji. Dodatkowo ta wersja Android Auto będzie mogła być także uruchamiana automatycznie po sparowaniu przez Bluetooth z komputerem pokładowym samochodu.

podobne treści