mobile

Android 7.1 w wersji deweloperskiej jeszcze w tym miesiącu

Google oficjalnie zapowiedziało dziś Androida 7.1 Nougat. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać wydana wersja deweloperska systemu, natomiast na początku grudnia ma on zostać udostępniony w wersji stabilnej.

Z czasem Google chciałoby oczywiście, by Android 7.1 trafił na jak największą liczbę urządzeń. Początkowo jednak wersja Developer Preview zostanie przygotowana na urządzenia Nexus 5X, Nexus 6P oraz Google Pixel C. Natomiast finalne wydanie Androida 7.1 Nougat trafi także na urządzenia Nexus 6, Nexus 9, Player, Pixel, Pixel XL oraz na smartphone’y zgodne z Android One.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone wraz z wersją 7.1? Największa ich część dotyczy z pewnością deweloperów, którzy uzyskają dostęp do API nowego poziomu, które zawiera kilka nowych interfejsów dla deweloperów. Będą one mogły być zastosowane w aplikacjach, przez co ma zwiększyć się ich użyteczność.

W Androidzie 7.1 Google wprowadza także skróty dla aplikacji, które będzie można wywołać na ekranie poprzez dłuższe przytrzymanie ikonki aplikacji palcem, okrągłe ikonki aplikacji, które współgrają z tym co znane jest z Pixel Launcher czy obsługę obrazów w klawiaturach ekranowych. Dodatkowo pojawi się nowe ustawienie, które pozwoli szybko wyczyścić zbędne pliki i zwolnić pamięć, wsparcie dla multi-endpoint calling oraz nowe opcje konfiguracji telefonu.

podobne treści