krótka piłkanewssmartfony

Android 5.1 uchwycony na zdjęciach w Indonezji

Portal Android Police dotarł do pierwszych fotek smartfonów z Androidem 5.1 Lollipop. Popularny serwis donosi, że Android 5.1 Lollipop trafi na pokład garści tanich słuchawek Android One, które zadebiutują w tym miesiącu w Indonezji.

Opublikowane zdjęcia uzupełnia szereg materiałów promocyjnych, zwiastujących premierę serii „szybkich i responsywnych” gadżetów, pracujących pod kontrolą kolejnej odsłony OS-u. Z fotografii wynika, że rzeczywiście będą one działać w oparciu o Androida 5.1, a konkretnie testowany build o kryptonimie LMY29F. Rozmaite serwisy donoszą, że rzeczywiście zarejestrowały odwiedziny użytkowników dysponujących sprzętem z tym systemem, ale nie mogą orzec na ich podstawie o wiarygodności plotek o jego istnieniu. Gwoli ścisłości, były to trzy urządzenia z serii Nexus, a dokładniej rzecz biorąc modele 5, 6, 7 i 9.

Mimo braku oficjalnej zapowiedzi Google, update wydaje się być kwestią kilku nadchodzących tygodni. Dużą niewiadomą pozostaje wciąż lista nowości, jakie uświadczymy w nowej wersji OS-u. Według informacji Android Pit, wraz z aktualizacją do Androida 5.1 wprowadzone zostaną poprawki w ogólnej stabilności gadżetów, zarządzaniu energią, pamięcią oraz ulepszona łączność z Internetem. Niewykluczone, że przywrócony zostanie także tryb cichy, który z jakiegoś powodu zniknął po debiucie Androidzie 5.0.

Cała sytuacja wydaje się być dosyć dziwna i nie okazałbym zdziwienia, gdyby okazała się być skutkiem błędu któregoś z pracowników Google. Zamieszanie rozpoczęło się wraz zamieszczeniem informacji o updacie na indonezyjskim wariancie strony Androida One, gdzie otwarcie zachwalano działanie gadżetów z tej linii w zestawieniu z nowym Lollipopem 5.1. Żaden z pozostałych serwisów w krajach którym dedykowano tę linię smartfonów  nie opublikował choć jednego słowa na ten temat. Wszystko to składa się nam na pomyłkę lub chęć przetestowania systemu na mało znaczącym rynku, jak miało to miejsce w wypadku aktualizacji urządzeń Samsunga w Polsce.

Sprawa powinna wyjaśnić się jeszcze w tym miesiącu. Najpóźniej w dniu debiutu gadżetów w Indonezji.

Źródło: Engadget.com

podobne treści